wywóz gruzu, śmieci i odpadów – kontenery na gruz

Jak zagospodarować odpady? Co dzieje się z naszymi odpadami i gdzie one wendrują?

Wywóz odpadów Warszawa

23 stycznia 2017

Zalegające po chwila tygodni worki ze brudami i gruzem jeszcze dużo irytują mieszkańców, zwłaszcza że na dużo z nich można natknąć się w serca Gdańska. Dająca je nazwa tłumaczy, że to materia wielkiej dawce zleceń, samochodów uniemożliwiających odbiór toreb oraz niedawna kolej w zgodzie, do jakiej mało który klient się stosuje.

Jeśli prowadzisz remont, to na własną rękę musisz zadbać o pozbycie się pobudowlanego gruz, bo nie zostanie on odebrany w ramach normalnego odbioru śmieci komunalnych. W Trójmieście działa kilkadziesiąt firm oferujących taką usługę wywóz śmieci Warszawa.

Jedną z takich jednostek jest Green Service. Zawiera ona moc klientów, ponieważ oferuje niskie ceny, natomiast na prywatnej stronie internetowej informuje, że działa napełnione worki w przeciągu czterech dni z zgłoszenia.

Sęk w obecnym, że z reklam naszych czytelników wynika, że worki z logo tej nazwy stoją przy trójmiejskich ulicach nawet po chwila tygodni.

- W klubie z przebudową domu zamówiłam worki na gruz. Wzięłam pakiet trzech worków 2,5-tonowych i jeden 1,5-tonowy. Zapłaciłam przy odbiorze pustych worków – mówi pani Maria z ul. Jaworowej w Gdańsku. – Firma deklaruje na części internetowej „szybkość działania: odbiór następuje maksymalnie w porządku czterech dni roboczych od momentu zgłoszenia napełnionego worka”. Rzeczywiście, „szybkość działania” wykazała się podczas dostarczenia zamówionych pustych worków. Dostawca zjawił się w ruchu pół godziny. Jednak odkąd worki zostały napełnione, nie istniałoby już jakiejkolwiek reakcji. Worki stały przed moim domem mało dwa miesiące.

Pani Maria umówiłam się z przedstawicielem praw konsumenta, o czym poinformowała firmę Green Service. Dopiero potem, po 7 tygodniach, worki usunięto.

To nie pierwsza skarga od czytelnika, jaką zakupiliśmy w istocie pełnych gruzu worków z logo rzeczonej nazwy. Śmieci istnieją z około 1,5 miesiąca na ul. Burzyńskiego na Zaspie czy przy ul. Sychty we Wrzeszczu.

- Worek oczekuje na wywiezienie już około cztery tygodnie – informuje pan Bartek, mieszkaniec ul. Sychty.

W środę nasz fotoreporter natknął się na niewywiezione worki w dwóch miejscach przy ul. Bednarskiej w centrum Gdańska.

Na forum Trojmiasto.pl można odnaleźć cały wątek poświęcony tej instytucji.

Dotąd władze firmy deklarowały, że kłopoty z wywozem są chwilowe. Przedstawia się, że póki co nie jest nadziei na jego duże rozwiązanie.

- Mamy osiem samochodów, z czego sam obsługuje Gdynię, ale opóźnienia mamy lecz w Gdańsku. Jest niemało przyczyn takiego stanu rzeczy – przyznaje Maciej Skura, kierownik firmy Green Service. – Pierwszy, to poważna sumę punktów, do których nie możemy śmiało dojechać, gdyż są po prostu pozastawiane samochodami. A właśnie robimy po kilka podejść, aż się uda. To obraza czasu, a powinien mieć, że problemów odbioru worków nam przybywa, bo ludzie cały chwila je wykupują. Kolejny problem polega na ostatnim, że do ostatnia pozwalaliśmy ludziom mieszać gruz i śmieci, co dobrze wydłużało pora ich wywozu, bo powinien je istniałoby najpierw oddzielić. Miesiąc temu zmieniliśmy ten przedmiot, tylko raz, że nie wszyscy czytają uważnie umowy, a dwa – u nas panuje powszechne wywóz gruzu Warszawa przyzwolenie na wyrzucanie śmieci do worków czy kontenerów z gruzem.

Istnieje dodatkowo trzeci problem. – Ten sezon stanowi o wiele większy w zestawieniu nawet z ubiegłym rokiem, gdyż pamiętamy o moc więcej zleceń. Nie ze ludziom się wyrabiamy – przyznaje kierownik. – Zdajemy sobie sprawę spośród ostatniej formie i zwiększamy wszelkich starań, żeby czas liczenia się skrócił, ostatnio dokupiliśmy nawet dwie ciężarówki. Owszem, w umowie jesteśmy zapis, który mówi, że wywozimy worki „w układu ok. czterech dni”, ale także zastrzegamy sobie w niej prawo do wydłużenia ostatniego sezonu. Teraz średni chwila na wywóz naszych worków ma ok. 2 tygodni.

Co na to klienci? Ich cierpliwość pewno się skończyć, gdy Straż Miejska zacznie wystawiać mandaty właścicielom nieruchomości za przetrzymywanie na nich śmieci…

Zostaw odpowiedź

*
Działa na WP. Szablon: Sash Lewis, tłumaczenie: Wordpress szablony.